Františkovi Lázně

Cestování mi trochu chybí, bohužel na to není tolik času, ale přeci jenom jsme si aspoň na dva dny vyjeli do Františkových Lázní. Bylo to příjemné, protože ještě není hlavní sezóna a lidí bylo minimum. Navíc to byl spontánní výlet a ty jsou nejlepší! 


Ubytování jsem sháněla na poslední chvíli a našla jsem hotel Harvey Spa Hotel, který je pět minut pešky od centra. Hotel je krásný, velký a nabízí možnosti wellness. My v ceně ubytování měli vstup do bazénu a sauny na neomezenou dobu, což bylo velké plus (mínus ovšem byla chybějící vířivka). 


Byli jsme se projít po městě a lidí bylo opravdu pomálu, takže to chvílemi působilo opuštěně. Některé budovy tedy skutečně opuštěné byly (nebo tak alespoň působily) a mně to přišlo líto. Krásné stavby a nemají využití, škoda. Každopádně jsme se prošli k známé soše Františka (ano, sáhla jsem si na frantíka), a poté jsme se chtěli projet historickým vláčkem, ale bohužel nejezdil (ačkoliv dle internetové stránky jezdit měl). Tak jsme se alespoň prošli po kolonádě, kde jsem koupila lázeňské oplatky a vydali jsme se srdíčkovou trasou po pramenech. Přítel ochutnával, já ne. 


Po cestě jsme narazili na minigolf, který jsme si šli zahrát. Bylo to příjemné a zábavné zpestření. Téměř hned vedle minigolfu se nachází i aquapark. Nudit se tu tedy rozhodně nebudete. 


Na Františkovi Lázně vám stačí jeden den (k procházce). My jsme ještě po cestě domů navštívili Bismarckovu rozhlednu a Cheb, který má moc krásné náměstí a ještě lepší cukrárnu, kde jsme poseděli na zmrzlinovém poháru. 


Do lázní jako takových si chceme zajet zase do Maďarska. Františkovi Lázně jsme si užili procházkou po kolonádě a poznáním města. Lázně se mi líbily, ale Karlovy Vary jsou prostě Karlovy Vary. 

Navštívili jste Františkovi Lázně? 
 

11 Komentáře

 1. Ve Františkových Lázních jsme byli jen na otočku. Ani Františka jsme neviděli. Jediná věc, co jsme tam stihli, tak také zmrzlinový pohár :D Pamatuju si, že jsme celkem spěchali, takže se toho moc nestihlo. Ale jak píšeš, Vary jsou Vary :) Ale i Mariánské lázně se mi mooc líbily.

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 2. Škoda, že to máme přes celou republiku :D. Hodně mě lákají Karlovy Vary :).

  OdpovědětVymazat
 3. Lázeňský trojúhelník mám rozhodně na seznamu, ale ještě na něj nedošlo. Teta tam jezdí s manželem na filmový festival a vždycky si to užijí.

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj, možná je lepší jet mimo sezónu, je klidněji a člověk si užije více klidu, alespoň takto bych to viděla já. My byli nedávno v Chorvatsku a parádička. Krásný víkend přeji.

  Měj pohodový den.
  Blog MonalisaBeautyEriAnna

  OdpovědětVymazat
 5. Wowo, máš nový dizajn! Chválim ťa! Je krásny.
  O tom Františkovi som už tuším videla článok aj na inom blogu, takže je to asi vyhľadávané miesto :)

  OdpovědětVymazat
 6. My jsme byli ve Františkových lázních na jeden den asi před 15 lety a celou dobu pršelo, tak jsme si je moc neužili. Ale byli jsme v Chebu a ten se mi moc líbil - krásné náměstí, kostel i hrad...

  OdpovědětVymazat
 7. Pěkné fotky, ve FL už jsem byla, daly jsme si s mamkou výlet i na SOOS :)

  Smile Thess

  OdpovědětVymazat
 8. je super, že jste někam vyrazili a trochu jsi vypnula od zařizování :) ty poháry vypadají fantasticky :)

  OdpovědětVymazat
 9. Ve Františkových jsem ještě nebyla, jen v Karlových, a tam se mi tedy hodně líbilo. S prameny jsme to měli s přítelem opačně - jemu se křivil nos a já jsem vesele ochutnávala kde to jen šlo :D

  ABitOfJitt

  OdpovědětVymazat
 10. Františkovy Lázně jsem ještě nenavštívila. Moc hezké fotky. 🙂

  OdpovědětVymazat
 11. Vypadá to na hezký výlet! Taky bych někdy chtěla :)

  OdpovědětVymazat

Contact Form (Do not remove it)

back to top