Delia Owens: Kde zpívají raci

Za červenec jsem přečetla pouze tuto knihu, které věnuji samostatný článek. Říkám vám, že tato kniha si zaslouží samou chválu a pokud chcete číst jedinečný román a zároveň řešit vraždu, musíte ji mít. Stanete se holkou z bažiny.

Příběh odehrávající se v městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny. O rodině žijící uprostřed bažin v polorozpadlé chatrči a městských lidech. Setkáváme se tu s hlavní postavou Kyou Clarkovou neboli vlčím dítětem holkou z bažiny". Bohužel se nedá mluvit o šťastné rodině. Její maminka ji dobrovolně, ačkoliv s bolavím srdcem, opustí. Už nezvládala život v bažině, a především život s manželem, který věčně pil a používal fyzické násilí. Chvíli potom ji opustí i zbytek sourozenců a ona zůstane sama se svým otcem. Jelikož Kya nechtěla chodit do školy, neuměla číst, psát ani počítat. A nejenom, že nebyly peníze, ale jednoho dne se už ani táta nevrátil. Kya se tedy stará sama o sebe a jejím nejlepším přítelem je příroda. Zná celou bažinu i veškerá vyskytující se zde zvířata. Občas tajně sleduje partičku městských dětí a touží být jedním z nich, být v jejich partě. Touží po blízký osobě a jednoho dne potkává pohledného mladíka, který ji naučí číst. Jenže i ten mladík se z jejího života vytratí a přichází místní krasavec Chase. Kya zažije lásku, ale ne všechno je tak, jak se zdá. Chase jeho kamarádi najdou mrtvého v bažině. Policie se snaží zjistit, zda se jednalo o sebevraždu, protože všechno by tomu nasvědčovalo, nebo o vraždu. Hlavní podezřelou je Kya. Byla to skutečně ona, nebo pouhá souhra náhod? Teprve teď začíná ta pořádná jízda, která vás nenechá klidnými

Po dočtení této knihy jsem neměla slov. Rozhodně ji řadím na seznam nejlepších knih. Dlouho ve mně kniha nevyvolala takové pocity, jako tato. Nejenom, že se doslova ocitnete v bažině, ale rovnou se tou dívkou stanete. Nejlepší částí knihy je část, kdy se Kya ocitá ve vězení (asi posledních 100 stránek). Od té doby jsem nemohla přestat číst. Tolik emocí, nepochopím! Strašně ráda bych sepsala, jak to celé dopadlo, ale nemůžu. Jenom asi ještě dodám, že je to fakt pěkný a nečekaný! Byla jsem (ne)mile překvapena, dokonce i zlomená, protože jsem skutečně žila Kyou a její události mi přišly smutné a závěr mě úplně umlčel. A najednou byl konec příběhu a mě bylo do pláče. Všechno to do sebe krásně zapadalo, od začátku až do konce. Jedinečný příběh, ke kterému se brzy vrátím. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody. 

10 Komentáře

 1. Tuhle knihu jsem na internetu viděla tolikrát (a četla na ni tolik chvály), že si ji budu muset přečíst. 🙂 Škoda, že jsem článek nečetla včera - koupila jsem si dvě knihy - Kingovu Pohádku a historický román Zářivá noc hvězd a ledu.

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za recenzi, knížka vypadá zajímavě a mám pocit, že už jsem nějakou pochvalnou recenzi četla dřív. Takže to beru jako tip.

  OdpovědětVymazat
 3. Koukám, že článek psaný na letišti není vůbec špatný! :-) Myslím, že je to super dárek pro kámošku, děkuju Jani

  OdpovědětVymazat
 4. O knížce jsem už četla dříve, láká mě si ji taky přečíst a utvořit si na ni vlastní názor :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 5. Pěkný článek, už jsem jí četla a super :)

  Smile Thess

  OdpovědětVymazat
 6. Není to i zpracovaný jako film? Příběh mi něco říká, ale nemůžu si vzpomenout :) Knížku jsem zatím nečetla, ale věřím, že by se mi líbila.

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je na to i film, to jsem zjistila až po přečtení :-D

   Vymazat
 7. musím přiznat, že když jsem knihu měla v rukou... nedočetla jsem ji, ale ráda bych se k ní vrátila :) dostala se ke mně ve špatném období, a pak bych chtěla kouknout na film :) ale nejdřív kniha :)

  OdpovědětVymazat
 8. Tahle kniha si mě okamžitě získala. A řadí se k mým oblíbeným dílům.

  OdpovědětVymazat
 9. Na knížku jsem slyšela samé pozitivní ohlasy. Teď s příchodem podzimu a volnějšími víkendy snad bude více času na čtení, tak jí třeba také otevřu. :))

  OdpovědětVymazat

Contact Form (Do not remove it)

back to top