Prachovské skály, hrad Trosky & hrad Kost

Poslední toulky po Česku byly velice krásné, ačkoliv počasí bylo aprílové. Chvilku lekce pršelo, potom více, následně svítilo sluníčko. Přesto jsme si výlety náramně užili a nenechali se ničím odradit. 


První zastávkou byly Prachovské skály, kam jsme vyrazili na otvírací dobu a byli jsme mezi prvními návštěvníky. Dočetla jsem se a slyšela, že Prachovské skály jsou věčně plné turistů. Tomu jsme se chtěli vyvarovat a podařilo se. Měli jsme to štěstí, že veškeré vyhlídky a cestičky byly volně průchozí a celé jenom pro nás. Prošli jsme si celou žlutou stezku a zároveň část zelené. 


Kdo chce projít většinu skalních cest, je na to dobré si vynahradit celý den, my tolik času bohužel neměli. Šli jsme po skalních cestičkách a neuměla jsem si představit, kdybych se tady měla míjet s dalšími lidmi. Měla jsem co dělat sama se sebou, jelikož terén po dešti klouzal. Ovšem radost nám nic nepokazilo. Náramně jsme si to užili. 


Hrad Trosky jsme navštívili, ačkoliv jsem jej ze seznamu kvůli počasí vyškrtla. Nakonec se po příjezdu počasí vyjasnilo a my si užili krásný výhled a místa hradu. Hrad má dvě věže Pannu a Babu


Jak to tak bývá, dochovalo se toho málo, ale to nemění nic na tom, jak příjemné je zde trávit čas. Okruh hradu lze projít bez průvodce, prohlédnuté to máte během pár minut. My jsme se dlouze kochali výhledem, protože byl dechberoucí

Následovala cesta na hrad Kost. Prošli jsme se kolem dokola hradu a bohužel zjistili, že na hrad je vstup pouze s průvodcem a to nejméně na dvě hodiny. Každopádně jsme se pokochali a zjistili, že se zde natáčela pohádka Kouzla králů a část pohádky z Čerty nejsou žerty, kdy Adélka zpívala pod okny Petru Máchalovi písničku, že by se k sobě hodili. 

Cesty byly naplánované okruhově, abychom nebyli pouze na jednom místě, ale každou noc jinde. Vyhledala jsem si veškerá místa, která jsme chtěli navštívit a dle toho sestavila cestu. Poslední přespání jsme si schválně trochu osladili a dopřáli si relaxu. O tom bude příští článek. 

Navštívili jste některé z míst? 

12 Komentáře

 1. Ahoj Jani, na všech místech jsem byla :D na většině teda jako malá. Na Kost jsou prohlídky určitě kratší i jsem to ověřovala, na hodinu. Já byla kdysi na okruhu mučírnou a bylo to vážně působivé. U Kosti se také dá navázat na stezku, která prochází údolím Plakánek, kde se natáčelo Jak dostat tatínka do polepšovny například.

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, já jsem jako holka byla na Kosti a na Troskách. V Prachovských skalách jsme byli už s manželem, ale taky je to spoustu let. Byli jsme tam tuším na prodlouženém víkendu někdy na podzim a ve skalách v podstatě nebyla "ani noha". Jinak moc hezké fotky, ta proměnlivá obloha jim dodává atmosféru.

  OdpovědětVymazat
 3. Kromě Kosti jsem byla všude (3 roky zpátky jsme tam byli na dovolené :)). My Prachovské stihli ještě skoro prázdné, ale bohužel pak (tak v polovině času, co jsme tam byli) se šíleně zaplnily :D.

  OdpovědětVymazat
 4. Všechny místa jsem navštívila jako dítě s rodiči, minimálně Prachovské skály bych ráda navštívila znovu :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 5. všechny místa mám již navštívené :) dokonce Prachovské skály ze základní školy a hrad Trosky ze střední :D jinak samozřejmě i s rodiči v rámci dovolené :)

  fotky jsou moc krásné :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tyto místa a ještě pár dalších jsme navštívili na rodinné dovolené v roce 2015 a doteď na to ráda vzpomínám :) My jsme si užili i prohlídku hradu Kost, protože ten den hrozně pršelo a takhle jsme aspoň mohli něco vidět i přes déšť. Skály jsme si naposledy užili minulé úterý, kdy jsme vyrazili na Slovensko.

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné fotky. Jednou bych se tam také chtěla podívat. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Nebyla jsem ani na jednom místě, ale podle tvých fotek a popisu, je určitě musím navštívit!

  OdpovědětVymazat
 9. Nenavštívila, ale moc se mi líbí fotky, takže bych se ráda podívala. 🙂

  OdpovědětVymazat
 10. Prachovské skály v létě a takřka sami pro sebe, to musela být pohádka! Já je zažila jen v parném odpoledni a plné turistů. :)

  Trosky se mi taky líbily, na Kosti jsem ještě nebyla. Máte krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
 11. Jani, tahle místa máme projetá a dokonce několikrát, ale už to je nějaký čas. Hrad Kost prošel celkem značnou rekonstrukcí, ráda bych se tam znovu podívala.
  Posílám pozdravy, Helena

  OdpovědětVymazat
 12. Český ráj jsem navštívila před 3 lety. Moc se mi tam líbilo :)

  OdpovědětVymazat

Contact Form (Do not remove it)

back to top