Vyhlídka Stráž u Rokytnice nad Jizerou

Během našeho toulání se Českem, jsem narazila na kouzlené místo, které si zaslouží samostatný článek. Jedná se o vyhlídku Stráž. Nejdřív jsem si myslela, že je to jedna vyhlídka, ale když jsme přišli na místo, byli jsme mile překvapeni. Nachází se zde totiž rovnou čtyři jedinečné vyhlídky


Klobouk dolů, kdo tohle vymyslel a postavil. Naprosto dechberoucí (a co si budeme povídat, ale i romantické) vyhlídky. Tohle místo se mi zapsalo do paměti a doporučuji jej všude, kudy chodím.První vyhlídka je Liška. Jsou tu dvě vyhlídkové plošiny na skále, na jejichž konci vidíte koruny stromů pod sebou. Nebudu lhát, nedělalo mi to vůbec dobře, ale překonala jsem se. Byla by velká škoda, kdybych si to místo maximálně neužila. 


Vedle se nachází vyhlídka Medvěd. Z té není moc dobrý výhled, vidíte jen koruny stromů, ale zase jsem obdivovala originální stavbu a říkala si, jak krásné to je. Nahoře by byl skvělý piknik, ale bohužel kvůli návštěvníkům není možný. 


Pokračovali jsme dál a narazili na další vyhlídku Ovci, která byla menší, ale roztomilá. Na tu jsme nešli, protože byla opravdu uprostřed lesa a viděli bychom jenom větve. Vlastně bychom viděli to, co jsme viděli, když jsme u ní stáli. 


Poslední vyhlídkou alias třešničkou na dortu byla vyhlídka Horník. Brala dech už jenom při prvním pohledu. Velká vyhlídka, která se táhla po skále a do výšky. Chvíli mi bylo ouvej, když jsem si uvědomila, že tam vlastně jdeme. Měla jsem velký problém vylézt ty schody nahoru a nezhroutit se. Nemohla jsem vůbec koukat vedle sebe ani kolem sebe. Byla to výška. Ale bože, naprosto dokonalé! 


Potkali jsme paní a ta říkala, že tu bývá hromada lidí a na fotky se stojí fronty. My měli to štěstí, že jsme potkali pouze ji, jinak tam nikdo nebyl a měli jsme to celé pro sebe (byli jsme ve všední den). 

A nejvíc mě dostalo, že jsme jeli přesně kolem našeho ubytování, když jsem byla na horách se svou sestrou a říkala jsem si, že tudy už nikdy nepojedu. A najednou jsem kolem toho místa jela a vybavily se mi veškeré vzpomínky, neskutečný. Nikdy neříkej nikdy

15 Komentáře

 1. Tam jsme byli loni v na přelomu jara a zimy, takže tam nebyla ani noha. A souhlasím, že ty vyhlídky jsou krásné.

  OdpovědětVymazat
 2. vypadá to krásně, ale já bych asi svůj strach z výšek nepřekonala a nevylezla tam :)

  OdpovědětVymazat
 3. Wow, tak to je úplná pecka, nádherné místo ♥

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 4. To je krásný výhled. :) Já se těším na příští týden, to budou skoro samé výlety, jelikož muž má konečně dovolenou, tak se to musí užít. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Rokytnici jsme byli ubytovaní, když jsme tam byli týden na horách. Každopádně tahle vyhlídka mě moc zaujala a určitě se na ni chci podívat!

  OdpovědětVymazat
 6. V Rokytnici jsme byli ubytovaní, ale o tomhle místě nevím, díky moc za tip, vypadá to krásně!! Jsi dobrá, že jsi strach překonala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tam taky byla právě jednou ubytovaná a vůbec jsem o tomto nevěděla. Podle mě je to právě docela nové :-)

   Vymazat
 7. Výhled z Horníku vypadá jednoznačně nejlépe! O vyhlídkách jsem už slyšela a věřím, že i mě tam jednou vítr zavane :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 8. To je krásné místo. Píšu si na seznam. ;-)

  OdpovědětVymazat
 9. Ty vyhlídky vypadají opravdu moc hezky :) Tobě to sluší a musím napsat, že vždycky obdivuju tvoje dlouhé nožky :))

  OdpovědětVymazat
 10. Nejen, že Rokytnice je prostě moje láska a hodně vzpomínek zde mám. Ty vyhlídky jsou boží, byli jsme tu už 2x a i s mými synovcemi. Jezdíme sem nedaleko každý rok na Velikonoce. Jinak moc pěkné fotky.

  Epilepsyylife

  OdpovědětVymazat
 11. O těchto vyhlídkách jsem vůbec nevěděla, děkuji za tip, vypadají opravdu vydařeně a krásně zapadají do okolní krajiny. Rokytnice je pro mě celkově velkou neznámou.

  OdpovědětVymazat
 12. To vypadá nádherně! Viděla jsem už ochutnávku na Instagramu a musím říct, že toto jsou opravdu jedinečné vyhlídky, nic podobného jsem v Česku zatím neviděla :D Děkuju moc za tip!

  OdpovědětVymazat

Contact Form (Do not remove it)

back to top