Maják Járy Cimrmana, rozhledna Štěpánka, Mumlavský vodopád & Harrachov

Další kousek našeho toulání se po krásách Česka, konkrétně Libereckého kraje. Druhý den byl vyhlídkový a dobrodružný. Navštívili jsme kouzelná místa v přírodě, která brala dech. Když takhle zpětně vzpomínám při psaní článku, hned bych se tam vrátila. 

První zastávkou byl Maják Járy Cimrmana, na který jsme náhodně narazili při cestě na rozhlednu Štěpánku. Maják se nachází v obci Příchovice nedaleko Kořenova v Jizerských horách. Zároveň je zde historické stavení U Čápa a Muzeum Járy Cimrmana. Výhled na přírodu je nádherný. 


Poté jsme dojeli na neoficiální parkoviště rozhledny Štěpánky a museli ještě necelé dva kilometry k rozhledně dojít, ale naštěstí je to příjemná cesta, jejíž kousek vede i lesem. Rozhledna je menší a uzavřená okny, ale místo bylo kouzelné (u rozhledny je menší krámek, kde můžete zakoupit suvenýry i občerstvení). 


Štěpánka je nejstarší rozhlednou Jizerských hor a s jejím obrázkem bylo vydáno rekordní množství pohlednic. Za rozhlednou se nachází místo, které jsem si dle položených kamenů pojmenovala Stonehenge.


Kam jsem se těšila nejvíc byl Mumlavský vodopád. Stáli jsme na placeném parkovišti, které bylo kousek od vodopádů. Bohužel bylo znát, že je méně vody, ale i tak jsme se pokochali a došli po kamenech co nejblíže. Byl všední den, lidí nebylo tolik, ale přesto se na jedné straně u vodopádu tvořila fronta na fotku (bylo to nejlépe dostupné místo), tak  jsme se vydali na druhou stranu, kde jsme byli úplně sami. (Místo je dobře dostupné, jen se musí zdolat trochu vetší kameny). Prošli jsme se ještě nad vodopád, kde to bylo taky hezké. Dokonce je tam místo, kam se odvážní lidé chodí koupat, ale psali tam, že bez pomoci se málokdo dostane ven


Poslední zastávkou byl Harrachov, kde jsme byli ubytování v Parkhotelu Harrachov. Nejdříve jsme se šli ubytovat, jednalo se o starší hotel a hodnotím jako nejslabší z celého našeho výletu. Ještě tam byl školní zájezd (zabrali nejspíš celý hotel) a bylo to šílený.

Vydali jsme se ještě do centra dění a navštívili jsme bobovou dráhu. Překonala jsem se a jela sama (četla jsem, že to zvládají i sami děti :DDD, tak mě to namotivovalo). Dráha je naprosto v pohodě a celkem krátká. Zajímavostí u dráhy je strom Botovník.

Jelikož další den předpověď počasí hlásila déšť, vydali jsme se ještě na jedno místo, které mi vyrazilo dech. To si nechám do příštího článku, protože si zaslouží samostatný článek. 

Navštívili jste některé z míst? 

13 Komentáře

 1. Mumlavský vodopád je nádherné a magické místo. Miluji jeho mrazivou atmosféru v zimě a žasnu nad jeho kouzlem v letních dnech a to už jsou to roky co jsem ho neviděla...

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem byla na Štěpánce a u Mumlavských vodopádů, ale už je to hrozná spousta let.
  Jinak - povedly se ti moc hezku fotky.

  OdpovědětVymazat
 3. Na žádném z míst jsem nebyla, ale vypadají moc hezky, alespoň mám tip kam někdy zajet :)

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 4. všechny místa jsem navštívila, ale do Harachova se nevracíme na rozdíl od vodopádů a rozhleden :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, přiznám se, že jsem žádné z míst nenavštívila, ale z fotek srší moc příjemná atmosféra <3

  OdpovědětVymazat
 6. Janičko, děkuji za povzbuzující komentář. Ty fotky jsou krásné, líbí se mi ty mráčky a tak... Mumlavský vodopád je kouzelný, ten bych teda chtěla taky vidět! Říkám si, co to je za divný strom.. a čtu Botovník.. :D Žádné z míst jsem nenavštívila, ale ten vodopád mě fakt hodně láká :)

  OdpovědětVymazat
 7. Jéé, pamatuju si, že když jsem v těchto místech byla s rodiči na dovolené, šli jsme i na rozhlednu Štěpánka, jen zrovna v ten den byla zavřená :D Ale i z venku vypadala moc krásně :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 8. Bohužel nenavštívila, ale Mumlavský vodopád mě láká :) Liberecký kraj je jeden z mála, který máme opravdu přes celou republiku :D Ale vybrali jste krásná místa pro poznávání.

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 9. To jsou moc krásné fotky. Mumlavský vodopád si přidávám k tipům. Příští týden ze Slovenska by mi měla přijet kamarádka, tak už pro ni plánuji výlety. :)

  OdpovědětVymazat
 10. Tak tohle jsou přesně místa, na které se chystám. :) Děkuji za článek. ;-)

  OdpovědětVymazat
 11. Já na Mumlavském vodopádě byla jen v zimě, tak jsem ráda za fotku, jak to tam vypadá v létě. Celkově mám Krkonoše moc ráda a doufám, že se tam brzy zase podívám :)

  OdpovědětVymazat
 12. Harrachov a Mumlavské vodopády jsem také navštívila. Moc se mi tam líbilo :) Bobovou dráhu jsem také zkusila, předtím jsem měla dost respekt :D Botovník už si nepamatuji :D

  OdpovědětVymazat
 13. V Harrachově jsme byly nedávno s kamarádkou. Trochu mě mrzelo, že na bobové dráze byla zrovna soukromá akce, takže nás na ni nepustili, ale zase jsme si o to více užily pivních lázní a masáží (skvělá procedura, při příští návštěvě moc doporučuji) a co se mi líbilo asi nejvíce, absolvovaly jsme prohlídku harrachovské sklárny. Mumlava je pak už klasika, okolo vedou krásné procházky.

  OdpovědětVymazat

Contact Form (Do not remove it)

back to top