Letní jahodové tiramisu

Mám pro vás ten nejlepší recept na letní osvěžující tiramisu, po kterém se budete oblizovat až za ušima. Slibuji, že se jedná o jednoduchou rychlovku. V mém okolí byl recept všem neznámý, třeba i pro vás to bude novinka. A co je na tomto receptu nejlepší? Je bez kávy! 

 • 250g mascarpone
 • 200g smetany ke šlehání 33%
 • 500g jahod
 • 150g moučkový  cukr 
 • cukrářské dlouhé piškoty

V jedné misce vyšleháte smetanu s moučkovým cukrem (100g), aby vznikla hustší směs. Ručně, pouze metličkou, přimícháte mascarpone a vymícháte hladký krém. 

Připravíte si mixér, do kterého dáte 100g jahod s 50g moučkového cukru a rozmixujete na dřeň. 

Mezitím si připravíte hranatou menší formu (nemám míry, ale vešlo se mi osm piškotů na délku, tak se můžete řídit podle toho), kterou vyložíte piškoty. Ty polijete připravenou jahodovou dření, navrstvíte krém, pokladete nakrájené jahody a pokud ještě máte všechny suroviny, postup můžete opakovat. 

Poznámka a doporučení: Jahodovou dřeň máte pouze jednu, ovšem tu já jsem spotřebovala hned na první polití piškotů (na druhé vrstvení nezbylo). Proto doporučuji si na druhé patro připravit další dřeň (stejný postup - nebo udělat rovnou dvojitou dávku - 200g jahod a 100g cukru). 

Ukončíme to nakrájenými jahodami a odložíme do ledničky ztuhnout. Po pár hodinách nebo další den můžete zvesela servírovat.

Mňam! Znáte recept? Vyzkoušíte jej? :-)

16 Komentáře

 1. Mňam, to vypadá skvěle a určitě to tak i chutná :) díky moc za tip! Dělám tiramisu právě z kávy.

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělá letní obměna tiramisu. Určitě bude prima osvěžující (a jahody mám raději než kafe :D). Díky za inspiraci.

  OdpovědětVymazat
 3. Mňam, super inspirace, děkuji! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ačkoli mám kávu moc ráda, v tiramisu mi její chuť vždycky vadila. Tohle mi přijde jako super alternativa. Jednoduché, rychlé. Určitě vyzkouším !

  OdpovědětVymazat
 5. Wow 😍! Přiznám se, že jahodovou tiramisu jsem ještě neviděla 🍓, ale hned bych kousek ochutnala! Vypadá skvělě! Já si byla v Ikee koupit skleničky na dezerty a taky mám v plánu udělat tiramisu.

  OdpovědětVymazat
 6. Tiramisu znám jen s kávou, kterou miluju, ale tohle vypadá taky dobře. Doma určitě zkusíme. Děkuji za tip.
  Měj hezký den, Jani. 🙂

  OdpovědětVymazat
 7. To vypadá výborně! Já mám teda ráda i to klasické tiramisu s kávou :) Ráda si ho připravuju jako rychlou snídani do práce :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 8. Neznám, ale hodně mě teda láká ho vyzkoušet :)

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj, to vypadá jako supr tip jak zužitkovat jahody. Díky!

  OdpovědětVymazat
 10. Ooo, to je hodně dobrý tip. Určitě vyzkouším. :)

  OdpovědětVymazat
 11. To vypadá výborně! Svěží a zároveň rychlá mňamka. Já mám originální kávové tiramisu moc ráda, ale třeba na dětské oslavy nebo pro "nekafisty" toto bude skvělá alternativa.

  OdpovědětVymazat
 12. Tak tohle je luxus, recept okamžitě ukládám a ten musím vyzkoušet! Sice klasické tiramisu miluju a nedám na něj dopustit, ale wow... ♥

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to já mám ráda variantu s kafem, ale babička dělá takovýhle podobný letní dort :)

  OdpovědětVymazat
 14. To je skvělá letní obměna tiramisu! Určitě by to bylo super i s borůvkama... příští týden to vyzkouším :)

  OdpovědětVymazat
 15. Jakmile jsem četla bez kávy, mé srdce zaplesalo😍 já nedávno zkoušela borůvkové a hodně rádi děláme kakaové (místo do kávy namáčím do hořkého lehce oslazeného kakaa)

  OdpovědětVymazat
 16. Super sladký recept, který dělám často a hlavně parádní způsob, jak zpracovat přebytek ovoce, kterého teď máme na zahradě požehnaně :)

  OdpovědětVymazat

Contact Form (Do not remove it)

back to top