Charitativní akce #pohybempro

Tento článek je speciální, protože se týká charitativních akcí, ve kterých pomůžete druhým (zmiňovala jsem je v předešlém článku), ale zároveň i sami sobě. Budete pomáhat pomocí pohybu! A počítá se i jeden kilometr! Tak neváhejte a pojďte do toho se mnou. 

První akce se týká Kapky Naděje a jsou zde čtyři druhy závodů. 

 1. Na podporu onkologický nemocných dětí (registrace od 1.4.-30.4.);
 2. Na podporu dárcovství kostní dřeně (registrace od 1.4.-30.4.);
 3. Na podporu dětské psychiatrie (registrace od 1.5.-31.5.);
 4. Na podporu výzkumu v dětské onkologii (registrace od 1.6.-30.6.).
Já jsem se přihlásila hned do prvního závodu a už jsem začala. Startovní částka je 250,- Kč a víte, co je na tom úplně nejlepší? Netýká se to jenom běhu. Týká se to chůze, canicrossu, dětí, kočárkování, cyklistiky, koloběžky a in-line bruslí. Nemusíte uběhnout 10 km, stačí i jeden. Určitě se na to podívejte, přijde mi to jako skvělý nápad. Obzvlášť v této době. A hlavně je to slušná dávka motivace k tomu, proč vstát a jít něco dělat! A pozor, získáte diplom a možná i medaili. 

Druhá akce se týká Pohybem pro Nomii. Je to poradna pro oběti násilí a dětské krizové centrum NOMIA. Cena je opět symbolická a zapojit se můžou běžci i chodci, bez ohledu na vzdálenost. Termín pro registraci a platby, zasílání výsledků, fotek a videí s radostí z pohybu od 22.3-30.4. Tak nečekejte! 

Třetí necharitativní akcí je projekt Deset tisíc kroků. Udělejte něco pro své zdraví, stačí se jen zvednout ze židle a jít. Překonejte sami sebe nebo soutěžte v týmu. Výsledky můžete sdílet každý den, i kdyby jste nesplnili počet kroků. 

,,Každý sám, přitom spolu."

Více se dozvíte na jejich webových stránkách (stačí kliknout na název, je tam odkaz). Jsem z toho opravdu nadšená, protože stačí málo k vykonání dobrého skutku. A navíc v této době, kdy jsme zavření, nás to motivuje vycházet ven a hýbat se. #pohybempro...

Co na to říkáte? Zapojíte se taky? 

17 Komentáře

 1. Wow, to je úžasný! Určitě na to mrknu :) Nejsem sice běžec, ale miluju chůzi i kolo!

  OdpovědětVymazat
 2. přímo o tomhle jsem neslyšela, ale kamaráda je zapojená do něčeho podobného s pejskem :) dle mého názoru je to opravdu úžasné :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to je ale super nápad..vůbec jsem o tom neslyšela.. :) díky za článek! Ráda se taky zapojím

  OdpovědětVymazat
 4. Myslím, že je to skvělé a i inspirující. Bohužel tento typ sportu není pro mě :)

  OdpovědětVymazat
 5. To je skvělé! :) Účastnila jsem se Běhu pro Světlušku. Až to bude možné, hodlám to zopakovat :)
  Leník

  OdpovědětVymazat
 6. To je super projekt, určitě o tom popřemýšlím. :))

  OdpovědětVymazat
 7. Skvělý projekt 🙂, je super, že tam není jen běh ale třeba i chůze, kolo, brusle nebo kočárkování pro maminky 🤗.

  OdpovědětVymazat
 8. Momentálně nejsem v ČR, ale mám pak po návratu v plánu něčeho takového se zapojit. Už delší dobu ale s přítelem posíláme peníze na různé charity, ne nijak závratné částky, ale říkám si, že i pár korun (když každý pošle pár korun, je z toho najednou slušná suma) pomůže. :)
  Vlasta

  OdpovědětVymazat
 9. Jani jsi skvělá, proč nepomoct když můžeš vid? Teď by měli otevřít zoo tak je musíme všechny objet ať taky přispějeme

  OdpovědětVymazat
 10. To je hodně zajímavý popřemýšlím a kdyžtak to zkusím taky :)

  OdpovědětVymazat
 11. Krásné a bohulibé akce :-) Jen pro nás, kdo stále vlastníme pouze hloupé telefony a obyčejné hodinky na baterku, je to poněkud komplikovanější :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Tyto charitativní akce se mi moc líbí :).

  OdpovědětVymazat
 13. Já teď běžela běhámespolu pro Zoo, kdy teď se přispívalo na mědvědy do Zoo v Hluboké. Další online závod je myslím od 21.4., tak se ho chci také zůčastnit :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 14. Jé to je super, že to je i pro lidi, co prostě 10 km neuběhnou:) Mrknu se na to, na procházky chodím moc ráda:)

  OdpovědětVymazat
 15. Je super, jak ty možnosti toho pohybu jsou pestré, že si každý vybere a ještě přispěje na dobrou věc :) Pro zdraví! Já mám zrovna COVID, takže se teď připojit nemohu...

  OdpovědětVymazat

Contact Form (Do not remove it)

back to top